خانه / مقالات / کد آیسیک(ISIC) چیست؟
کد آیسیک(ISIC) چیست؟
ISIC

کد آیسیک(ISIC) چیست؟

ISIC یک طبقه بندی مرجع برای طبقه بندی کلیه فعالیت های اقتصادی می باشدکه در سال ۱۹۴۸ تدوین و مورد تائید و تصویب کمیسیون اجتماعی و اقتصادی سازمان ملل متحد قرارگرفته و تجدید نظرهائی در سال های  ۱۹۵۸ ، ۱۹۶۸  ، ۱۹۹۰  و  ۲۰۰۲ در آن بعمل آمده و آخرین تجدید نظر نیز در شرف انجام می باشد . ISIC ابزاری اساسی برای مطالعه پدیده اقتصادی و ترویج قابلیت مقایسه اطلاعات و ارتقاء و توسعه سیستم های آماری ملی معتبر می باشد. 
 
طبقات ISIC  در جزئی ترین سطح آن ( دسته ها ) بر اساس آنچه که در بیشتر کشورها بعنوان ترکیب مرسوم فعالیت ها در واحدهای آماری تعریف شده طراحی شده است . گروه ها و قسمت ها سطوح کلی تر این طبقه بندی ، واحدهای آماری را برحسب ویژگی ها ، تکنولوژی ، سازمان و منابع مالی تولید ترکیب میکند. 
استفاده وسیعی از ISIC هم در سطح ملی و هم در سطح بین المللی در طبقه بندی اطلاعات بر حسب نوع فعالیت در زمینه های جمعیت ، تولید ، استخدام ، تولید ناخالص ملی و سایر فعالیت های اقتصادی بعمل آمده است.

 بخش ISIC سازمان ملل

در ارتباط با SIC:

:SIC) Standard Industrial Classification )

سیستم دولت امریکا برای طبقه بندی صنایع می باشد که به صورت یک کد ۵ رقمی  در سال ۱۹۳۷ پایه گذاری گردید . در سال ۱۹۹۷در سیستم طبقه بندی صنعتی امریکای شمالی ((NACCS)) این سیستم با یک کد ۶ رقمی جایگزین شد اما دپارتمان و آژانس دولت مرکزی از قبیل (SEC) هنوز از کدهای (SIC) استفاده می کنند . لینک زیر کدهای SIC را از ویکی پدیا در اختیارتان قرار می دهد :

http://en.wikipedia.org/wiki/Standard_Industrial_Classification

ISIC یک طبقه بندی مرجع برای طبقه بندی کلیه فعالیت های اقتصادی می باشدکه در سال ۱۹۴۸ تدوین و مورد تائید و تصویب کمیسیون اجتماعی و اقتصادی سازمان ملل متحد قرارگرفته و تجدید نظرهائی در سال های  ۱۹۵۸ ، ۱۹۶۸  ، ۱۹۹۰  و  ۲۰۰۲ در آن بعمل آمده و آخرین تجدید نظر نیز در شرف انجام می باشد . ISIC ابزاری اساسی برای مطالعه پدیده اقتصادی و ترویج قابلیت مقایسه اطلاعات و ارتقاء و توسعه سیستم های آماری ملی معتبر می باشد.    طبقات ISIC  در جزئی ترین سطح آن ( دسته ها ) بر اساس آنچه که در بیشتر کشورها…

بازبینی کلی

امتیاز کاربر: 4.4 ( 2 امتیازات)
0

درباره‌ Fooda

وبسایت فودا، ﮐﺎﻣﻠﺘﺮﯾﻦ ﻣﺮﺟﻊ ﺩﺍﻧﻠﻮﺩ ﺭﺍﯾﮕﺎﻥ ﮔﺰﺍﺭﺷﮑﺎﺭ ﺁﺯﻣﺎﯾﺸﮕﺎﻩ و تهیه ﮔﺰﺍﺭﺵ ﮐﺎﺭﺁﻣﻮﺯﯼ، پروژه اصول طراحی ، گزارش عملیات صنایع غذایی ، ﻣﻘﺎﻟﻪ، ﺳﻤﯿﻨﺎﺭ، کاربینی ، ﺑﺮﺍﯼ ﺩﺍﻧﺸﺠﻮﯾﺎﻥ ﺻﻨﺎﯾﻊ ﻏﺬﺍﯾﯽ foodvar@yahoo.com ﺑﺎ ﺗﺸﮑﺮ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺳﺎﯾﺖ

یک نظر

  1. از اطلاعاتتون بهره مند شدیم . ممنون

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*